Jak spędzić Dzień Kobiet? Oczywiście z krakowiankami!

Dziewczyny ubrane w stroje krakowskie z koszykami w ręku rozdają obwarzanki
Sami powiedzcie – jak najlepiej spędzić Dzień Kobiet, jeśli nie w podróży? Macie ochotę celebrować 8 marca inaczej, niż zawsze, a zamiast kwiatów i życzeń, ruszyć przed siebie i odkryć coś nowego? Świetnie się składa, bo Kraków przygotował na tę okoliczność nie lada atrakcję! Nie dość, że przez cały marzec będą się tu odbywać aktywności związane z obchodami Miesiąca Krakowianek, to jeszcze można zwiedzać krakowskie zakamarki całkiem niecodziennym kluczem – ruszając w miasto szlakiem kobiet, które ukształtowały historię tego grodu nad Wisłą.

Szlak kobiet Krakowa – świetny pomysł na poznanie Krakowa inaczej  

Szlak kobiet Krakowa to jeden z ciekawszych szlaków tematycznych, dzięki któremu odkryjecie niesamowite tajemnice i legendy miejskie, a także poznacie bliżej fascynujące życiorysy dawnych mieszkanek miasta.

Jeśli lubicie zwiedzać miasta poza utartymi szlakami i szukacie w podróży interesujących historii, to koniecznie wybierzcie się na zwiedzanie Krakowa śladami znanych kobiet. Szlak ten powstał we współpracy z Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej PTTK, przy wsparciu merytorycznym dr hab. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej, profesor Uniwersytetu Pedagogicznego.

Znane kobiety w Krakowie – szlak, który wciągnie Was bez reszty!

Wędrując ulicami Krakowa, odkryjecie miejsca, w których mieszkały, działały, tworzyły, czasem szokowały, a także walczyły o swoje lepsze jutro, najbardziej znane kobiety Krakowa. Szlak zaprowadzi Was do pracowni Jana Matejki, w którym mistrz stworzył słynny portret Królowej Barbary Radziwiłłówny.

Na ulicy Westerplatte możecie poszukać śladów dawnego Zakładu Fotograficznego legendarnego fotografa Walerego Rzewuskiego, który wykonywał zdjęcia Helenie Modrzejewskiej, a wędrując ulicą Szeroką na Kazimierzu, poznać historię Heleny Rubinstein – kobiety nazywanej Beauty Queen, która 150 lat temu stworzyła prawdziwe imperium urody. Poznacie też Nawojkę, uważaną za pierwszą studentkę Akademii Krakowskiej, zobaczycie mieszkanie Wisławy Szymborskiej, dowiecie się, dlaczego Wanda nie chciała Niemca, czym były Wyższe Kursy dla Kobiet i gdzie znajdowała się Szkoła Sztuk Pięknych dla Kobiet.

Kobiece wędrówki po Krakowie to najlepszy prezent, jaki możecie podarować sobie nie tylko w dniu tego wyjątkowego święta, ale przez cały rok, bo przecież historia kobiecej siły pisała się tu przez wieki. 

Więcej o szlaku kobiet i miejscach z nim związanych znajdziecie tutaj:  Krakowianki

Multimedia


 
Pobierz bezpłatną aplikację VisitMałopolska
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Powiązane treści