Daj się ugościć. Odwiedź Kraków. Odkryj Małopolskę! 8 lipca wakacyjny pociąg dotarł do Nowego Sącza! Będą jeszcze dwa specjalne składy – do Zatora i Tarnowa!

Baner z kampanii Daj się ugościć, na którym są postaci 3 dziewczyn ubranych a stroje regionalne.
„Don’t you know, pump it up!” - tym gorącym letnim hitem Danzel rozbujał wszystkich tych, którzy 8 lipca wybrali się specjalnym wakacyjnym składem z Warszawy Wschodniej do Nowego Sącza. Na pokładzie, oprócz belgijskiego artysty, zameldowały się też polskie gwiazdy: Blanka, Paulina Bisztyga / Chvost, Oskar Cyms, Hubert Kozłowski... Nie zabrakło również pienińskich flisaków, łąckich jabłek i małopolskich korali. Równie gorąco było w Nowym Sączu, gdzie tłumnie powitano gości akcji „Daj się ugościć. Odwiedź Kraków. Odkryj Małopolskę.” Specjalny skład w barwach RMF FM i kampanii „Daj się ugościć” przebył pół Polski, aby zatrzymać się w malowniczej stolicy Sądecczyzny.

https://visitmalopolska.pl/documents/20181/2712332/Kominiarz+wita+pasa%C5%BCer%C3%B3w+wakacyjnego+poci%C4%85gu+do+Ma%C5%82opolski/0f637b00-61fd-4b3e-b203-2d34b655bd2a?t=1689061888717Wakacyjny pociąg do Małopolski

 

Wakacyjne hity, świetna zabawa i guzik na szczęście

Warszawa Wschodnia. Godz. 9.33. Ostatni gwizdek konduktora. Wesoły skład „Daj się ugościć”, przyozdobiony małopolskimi koralami, rusza w kierunku Nowego Sącza. Kto nie wierzył w swoje szczęście mógł jeszcze – na wszelki wypadek – złapać za guzik munduru pani... kominiarz, również obecnej na pokładzie wyjątkowego pociągu.

Na pokładzie plejada gwiazd, m.in. jedna z najbardziej rozchwytywanych piosenkarek tego gorącego lata – Blanka oraz Mikołaj Rey, kucharz słynący z kulinarnych arcydzieł. W drodze, na kolejnych etapach radosnej wyprawy, towarzyszyli nam również popularni piosenkarze – Danzel i Oskar Cyms, a także sportowcy i… kandydaci ubiegający się o tytuły Miss Supranational i Miss Polski 2023! Oczywiście byli też nasi kochani goście – wszyscy, którzy bilety na przejazd specjalnym wakacyjnym składem zdobyli w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez RMF FM.

 

             wakacyjny pociąg do Małopolski        wakacyjny pociąg do Małopolski 

 

Taneczne ewolucje, sportowe popisy oraz kulinarne fajerwerki

Co działo się w pociągu? „Jest bardzo wesoło, wszyscy uśmiechnięci, a zabawa trwa!” – informowali specjalni wysłannicy RMF FM. W drodze do Kielc Hubert Kozłowski, znany bardziej jako Pepe, popisał się wspaniałym wagon show, udawadniając wszystkim, że nie ma sobie równych w breakdance, a każdy, nawet najmniejszy kawałek powierzchni doskonale nadaje się do treningu i karkołomnych popisów. Tak samo zresztą jak peron dworca w Kielcach. – Samemu tego jednak lepiej nie robić – stwierdził z uśmiechem jeden z oklaskujących wirtuoza.

Kielecki dworzec, ale również specjalny wagon, na chwil parę zamieniły się także w arenę koszykarskich popisów... Wszystko za sprawą naszej mistrzyni – Eweliny Kobryn. Utytułowana środkowa, broniąca barw m.in. Wisły Kraków oraz trenerka, zaprezentowała absolutną maestrię jeśli chodzi o operowanie piłką.

W międzyczasie, skoro był to skład „Daj się ugościć”, nie obyło się bez misternych kulinarnych fajerwerków. O kubki smakowe podróżnych zadbał bowiem sam mistrz Mikołaj Rey. Jak dobrze wyglądać na… selfie? Te tajemnice zdradziła z kolei Joanna Legawiec, ekspertka od spraw wizażu oraz pielęgnacji skóry.

W Kielcach pożegnaliśmy część naszych gości, by jednocześnie powitać nowych. Radosny pociąg, rozpoczynający swój bieg na mazowieckich nizinach, mógł więc mknąć dalej. Jego goście mogli zaś podziwiać malownicze wypiętrzenia m.in. Gór Świętokrzyskich.

 

Wakacyjny pociąg do Małopolski    wakacyjny pociąg do Małopolski

 

Blanka o „Solo”, Kraków z obwarzankiem

„Zabawa na całego. Za nami trening rzutów do kosza z Eweliną Kobryn” – informowali z „drogi” reporterzy RMF FM. Zdradzili również, że Blanka, najgorętsza tego lata wokalistka w Polsce, dzieliła się z podróżnymi tajemnicami przygotowań m.in. choreografii do utworu „Solo”. Oczywiście nie obyło się bez specjalnego minikoncertu.

A Kraków jak witał tym razem podróżnych? Muzycznie i… smakowicie. Tutaj jednak wakacyjny pociąg opuściła Blanka, a w rozbawionym składzie pojawił się żywiołowy Oskar Cyms oraz spore grono kandydatów do tytułów Miss Supranational i Miss Polski 2023.

Żywe Muzeum Obwarzanka uraczyło gości tradycyjnymi krakowskimi smakołykami, gospodynie z Łącka pysznymi wypiekami, a małopolskie winnice – Na Dziole, Nowizny i Piwnice Antoniego – tym czym natura je obdarzyła. Oczywiście degustacja przeznaczona była tylko dla tych, którzy osiągnęli pełnoletniość. Delektowano się również wyśmienitym smakiem soczystych łąckich owoców, a także „Kryniczanką”, wspaniałą naturalną wodą mineralną.

I w tym miejscu należy wspomnieć o niezwykłych wyznaniach Katarzyny Krzeszowskiej, Miss Polski 2012, która z gośćmi naszego wyjątkowego składu podzieliła się refleksjami na temat blasków i cieni bycia najpiękniejszą Polką. Z kolei o biegowej pasji oraz najlepszych miejscówkach do uprawiania tego sportu opowiadała energetyczna Natalia Tomasiak, kobieta-żywioł oraz wspaniała sportsmenka.

Kto kocha barwne małopolskie opowieści? Ten, będąc w wakacyjnym pociągu z Warszawy do Nowego Sącza, wygrał podwójnie – raz, że trafił do niezwykłego składu, dwa, że w tym samym pociągu podróżowała słynna Baba z Gór, skarbnicą wszelakiej wiedzy m.in. o Małopolsce. A jeśli ktoś chciał zapewnić sobie nieco więcej szczęścia w życiu? Mógł nie tylko dotknąć kominiarskiego guzika, ale otrzymać go na zawsze, oczywiście na szczęście.

 

wakacyjny pociąg do Małopolski    wakacyjny pociąg do Małopolski

 

Ugoszczeni w Nowym Sączu

„Spontaniczna impreza. Jesteśmy cali, zdrowi, zadowoleni i szczęśliwi!” – późnym popołudniem 8 lipca informowali goście specjalnego składu „Daj się ugościć”. Okazało się jednak, że nie tylko w pociągu, ale także w pięknej stolicy Sądecczyzny, nie było chwili wytchnienia. Na turystów, ale i mieszkańców, czekał specjalny festyn. Na nim nie tylko radośnie się bawiono, oklaskiwano wspaniałe zespoły regionalne, ale także degustowano wyborne potrawy. Aż żal było rozstawać się z gościnną Ziemią Sądecką.

I tak oto zakończyła się druga kolejowa odyseja do Małopolski – równie szalona jak ta pierwsza 24 czerwca, gdy pociąg mknął z Gdyni do Krakowa! Dziękujemy, że byliście z nami!

 

wakacyjny pociag do Małopolski       wakacyjny pociąg do Małopolski

 

Kolejny, już trzeci wakacyjny pociąg – w ramach specjalnej akcji „Daj się ugościć. Odwiedź Kraków. Odkryj Małopolskę.” – wyruszy 22 lipca, oczywiście z przystankiem w Krakowie. Będzie to skład z Poznania do Zatora. Ostatni, czwarty – z Wrocławia do Tarnowa – pomknie przez Polskę 29 lipca.

 

Mapka z trasami wakacyjnego pociągu do Małopolski

Jak zdobyć bilety z Poznania do Zatora?

Wystarczy słuchać radia RMF FM i zaglądać na stronę rmf.fm. Tylko w ten sposób można trafić na pokład specjalnego składu z Poznania do Zatora. Śledźcie również nasze strony internetowe: visitmalopolska.pl oraz profil „Odkryj Małopolskę" na Facebooku, a także – aby jeszcze lepiej poznać i posmakować Kraków oraz Małopolskę – specjalny kanał na YouTube. Tylko bowiem tam znajdziecie najważniejsze informacje o naszym regionie i jego atrakcjach.

Jak zdobyć bilety na przejazdy kolejnymi – z Poznania do Zatora oraz Wrocławia do Tarnowa – wakacyjnymi pociągami? Trzeba wziąć udział w ogólnopolskim konkursie RMF FM. Kolejne tury konkursu rozpoczynają się 14 lipca i 21 lipca. Szczegółowe informacje oraz warunki konkursu można znaleźć na stronie www.rmf.fm.

„Daj się ugościć!” w Małopolsce specjalne rozkłady jazdy

Stacje początkowe kolejnych dwóch wakacyjnych składów są zlokalizowane w Poznaniu i Wrocławiu, zaś stacje końcowe w najciekawszych miastach Małopolski: Krakowie, Zatorze i Tarnowie. Pierwsze dwa pociągi już dotarły do Małopolski – 24 czerwca z Gdyni do Krakowa i 8 lipca z Warszawy do Nowego Sącza.

Szczegółowy rozkład jazdy wakacyjnych pociągów „Daj się ugościć”.

⇒ 22 lipca:

Poznań Główny – Ostrów Wielkopolski – Katowice – Kraków Główny – Zator

⇒ 29 lipca:

Wrocław Główny – Opole Główne – Gliwice – Katowice – Kraków Główny – Tarnów

Daj się ugościć – jeszcze w Zatorze i Tarnowie

Specjalne składy RMF FM będą mknąć przez Polskę jeszcze 22 lipca (do Zatoru) i 29 lipca (do Tarnowa). Każdy z tych przejazdów na pewno stanie się wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem dla kilkuset osób.

Podczas każdej podróży na gości czekać będą gwiazdy polskiej muzyki, sportowcy, liderzy opinii, kucharze, magicy, trenerzy i influencerzy. I nie można zapomnieć, że wszystkie składy będą zatrzymywał się również na stacji w Krakowie, a więc najbardziej rozpoznawalnej polskiej marce miejskiej na świecie. Nie czekaj. Daj się ugościć. Odwiedź Kraków. Odkryj Małopolskę.

 

 

 

Województwo Małopolskie, Miasto Kraków i MOT

Organizatorem przejazdu wakacyjnych pociągów kampanii „Daj się ugościć!” w ramach projektu „Małopolska – cel podróży” jest Małopolska Organizacja Turystyczna, działająca w partnerstwie z Województwem Małopolskim oraz Miastem Kraków.

Projekt „Małopolska – cel podróży” jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 3.3. „Umiędzynarodowienie małopolskiej gospodarki”, Poddziałanie 3.3.1. „Promocja gospodarcza Małopolski” typ E. promocja oferty gospodarczej regionu – przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii COVID-19 w ramach 3. Osi Priorytetowej Przedsiębiorcza Małopolska Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 

  Zobacz relację z pierwszego przejazdu na trasie Gdynia Główna Kraków Główny!

    

 

 

Zobacz relację z drugiego przejazdu na trasie Warszawa Nowy Sącz!


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets