3 miasta, 3 ekipy, 3 autokary, jeden weekend. „Misja zima” z białym niedźwiedziem wyrusza do Krynicy-Zdroju. Daj się ugościć w Małopolsce!

Uśmiechnięta kobieta z dzieckiem na ścieżce w koronach drzew w ośrodku Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju. W tle drewniana wieża widokowa. Wszystko ośnieżone
Oświęcim, Ostrowiec Świętokrzyski i Kielce. Co je łączy? „Misja zima” Małopolskiej Organizacji Turystycznej i RMF FM. To z tych miast wystartują specjalne skibusy do MałopolSKI. Żółto-niebieskie autokary wyruszą 17 lutego – do Krynicy-Zdroju. Na pokładzie każdego z nich 30 osób i tajemnicza gwiazda RMF FM. Krynica-Zdrój w ten weekend będzie więc najgorętszym, wciąż też ze śniegiem, miejscem w regionie. Dajcie się ugościć w Małopolsce zimą!

17 i 18 lutego Małopolska zaprasza również do kameralnego zimowego miasteczka, które powstanie w ośrodku narciarskim Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju.

To już kolejna odsłona niezwykłej „Misji zima” w naszym regionie. Pierwsze trzy autokary wyruszyły z Łodzi, Rzeszowa i Gliwic. 10 lutego dotarły do zimowej stolicy Polski – Zakopanego. Gości również przyjmowano w specjalnym miasteczku - na Polanie Szymoszkowej.

Jak zdobywano wymarzone bilety do MałopolSKI?

Ile kosztowały ekskluzywne bilety do MałopolSKI? Właściwie nic. Trzeba było tylko odwiedzić stronę – rmf.fm – i popisać się kreatywnością, odpowiadając na pytanie „Dlaczego nie może Cię zabraknąć w wyścigu do Małopolski?”

Autorzy najciekawszych zgłoszeń zostali uhonorowani nie tylko zaproszeniem na pokład rozbawionych żółto-niebieskich skibusów, ale także trzydniowym rodzinnym – od 2 do 4 osób – weekendem w hotelu Panorama Resort & Spa w Krynicy-Zdroju. To oczywiście był tylko przedsmak emocji. Kolejne niezwykłe doznania towarzyszyć im bowiem będą po drodze do perły polskich uzdrowisk – specjalne konkursy i zadania przygotują bowiem dla nich eksperci kultowego programu telewizyjnego „Azja Express”. Towarzyszyć im będą redaktorzy radia RMF FM oraz gwiazdy: Dominik Dudek, Michał Szczygieł oraz Viki Gabor. A potem wyjątkowy weekend pod Górą Parkową i na krynickich Słotwinach.

„Misja zima” w Krynicy-Zdroju. „Daj się ugościć” w Słotwiny Arena

Krynica-Zdrój, najcenniejsza z pereł wśród polskich uzdrowisk, kurort obfitujący w zdroje o cudownych właściwościach, ukochane miejsce na ziemi Jana Kiepury i Epifaniusza Drowniaka, czyli Nikifora Krynickiego, słynie również z malowniczego deptaku, pijalni oraz wielkich, międzynarodowych kongresów. 17 lutego powita także wyjątkowych gości – uczestników akcji „Misja zima” z Oświęcimia, Ostrowca Świętokrzyskiego i Kielc.

Co ich tu czeka? Moc atrakcji. Kto lubi spacery, może wybrać się na Górę Parkową albo na niespieszny spacer słynnym deptakiem. Zawsze też można skosztować Zubera, Tadeusza, Słotwinki, Jana czy Józefa. Wyjątkowymi smakami skarbów, które biją z krynickiej ziemi, można delektować się także np. w Pijalni Głównej. A co dla tych, którzy lubią nieco bardziej aktywnie spędzać czas? Zawsze mogą wybrać się do mekki narciarzy – a więc na krynickie Słotwiny.

Zimowe miasteczko także w ośrodku Słotwiny Arena

Kilometry malowniczych tras narciarskich, nowoczesne wyciągi, snow park, przedszkole narciarskie, Polana Kubusia dla najmłodszych, a do tego wszystkiego imponująca ścieżka w koronach drzew oraz drewniana wieża z niezapomnianym widokiem na malowniczo pofałdowane beskidzkie wypiętrzenia. To zaś oznacza, że jesteśmy w ośrodku narciarskim Słotwiny Arena, a naszymi opiekunami będą… wyjątkowe pingwiny. I to właśnie tutaj 17 i 18 lutego czekać będzie na wszystkich turystów oraz mieszkańców – także uczestników „Misji zima” – specjalne „Zimowe miasteczko”.

To oczywiście oznacza mocne bity, ale też nieco spokojniejsze rytmy. Nie zabraknie gorącej czekolady, a także rozgrzewki na stoku. Ratownicy górscy wykorzystają zaś okazję, by turystów uczulić na wszelki możliwe aspekty bezpieczeństwa w górach. Można też liczyć na niezwykłe konkursy – oczywiście z nagrodami – dla dzieci, ale i dorosłych. Tym razem do swojej polowej kuchni, bazującej na regionalnych produktach, zaprosi mistrz Jurek Sobieniak.

Słotwiny Arena również zaproszą do specjalnej strefy, w której gospodarzem będzie biały miś z nartami. Gdybyście go czasem nie dostrzegli, słuchajcie muzyki – ona na pewno doprowadzi Was do naszego „Zimowego miasteczka”. Dajcie się ugościć w Krynicy-Zdroju. Dajcie się ugościć w Małopolsce!

„Misja zima” w Zakopanem. „Dali się ugościć” pod Tatrami

Zakopane, zimowa stolica Polski, kusi nie tylko wspaniałym widokiem na postrzępione tatrzańskie granie, legendami o rycerzach śpiących w Giewoncie, ale także barwnym i żywiołowym folklorem oraz cudownymi smakami regionalnej kuchni. Tutaj swoje miejsce bez najmniejszego trudu znajdują miłośnicy zarówno aktywnego wypoczynku, jak i wielbiciele niespiesznych spacerów.

I to właśnie do serca zimowych Tatr 10 lutego „przybiły” trzy pierwsze autokary „Misji zima”. Naszym gościom z Rzeszowa, Łodzi i Gliwic towarzyszyły gwiazdy RMF FM – Kuba Szmajkowski, Staszek Karpiel-Bułecka i Natalia Zastępa – a autokary zaparkowały przed zakopiańskim Radisson Blu Hotel & Residences. I taki oto był początek bajkowego weekendu pod Tatrami dla pierwszych 90 wybrańców.

Zimowe miasteczko i gorąca zabawa na Polanie Szymoszkowej

Goście „Misji zima” mogli oczywiście skorzystać z hotelowych atrakcji, ale też tego co oferuje malowniczy zakopiański kurort. W sobotę i niedzielę – a więc 10 i 11 lutego – już wszyscy, będący w tych dniach w zimowej stolicy Polski i jej okolicach, zostali zaproszeni do specjalnego „Zimowego miasteczka”.

Na Polanie Szymoszkowej, była nie tylko najlepsza muzyka od RMF FM, gorąca czekolada od Małopolski, kwaśnica, góralskie kluski z miodem i moskole od Mikołaja Reya, ale także sporo użytecznych informacji od ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nasi Aniołowie Stróże w górach i na stokach, nie tylko opowiadali jak zachować się odpowiedzialnie w górach, ale także pokazali jak udzielać pierwszej pomocy i co zabrać, by wrócić bezpiecznie w doliny.

Gospodarze „Misji zima” nie zapomnieli także o jej najmłodszych uczestnikach. To dla nich powstała specjalne minimiasteczko, a ilość konkursów i nagród mogła zawrócić w głowie. Oj, działo się tam, działo… To był niezapomniany weekend na Polanie Szymoszkowej.

A pod bokiem była nartostrada z najpiękniejszym widokiem na wysokie Tatry. To była oferta dla tych, którzy już śmigają na nartach i snowboardach jak i tych, którzy dopiero zamierzali wykonać pierwsze ślizgi. Jazda na nartach pod Giewontem na pewno pozostanie w pamięci do końca życia!

Małopolska Aktywnie Zimą

Wszystkich tych, którzy chcą poznać także inne turystyczne atrakcje Małopolski zapraszamy na visitmalopolska.pl oraz do obejrzenia – przygotowanego przez Małopolską Organizację Turystyczną – zimowego internetowego magazynu dla aktywnych Małopolska Aktywnie Zimą”.

Tak najłatwiej odkryjemy pełne spektrum zimowych atrakcji Małopolski. A przecież to ponad 160 km nartostrad, kilkadziesiąt stacji narciarskich, tysiące ścieżek dla tych, którzy lubią biegać na nartach i spacerować podziwiając widoki i… ciszę leśnych ostępów. To również urok wspaniałych zabytków i smak regionalnej kuchni. Dajcie się ugościć w Małopolsce!

***

Projekt „Daj się ugościć w Małopolsce – Misja zima” powstał we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną i jest finansowany ze środków Województwa Małopolskiego.

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets