Back

Wieża widokowa wraz ze ścieżką dydaktyczną w koronach drzew - Krynica-Zdrój

Wieża widokowa wraz ze ścieżką dydaktyczną w koronach drzew - Krynica-Zdrój

Wieża widokowa i ścieżka w koronach drzew
Nowa atrakcja turystyczna Krynicy-Zdrój: wieża widokowa i ścieżka dydaktyczna w koronach drzew „W poszukiwaniu zaginionego inkluza… szlakiem krynickich tajemnic”.

Wieża Widokowa w koronach drzew ma wysokość prawie 50 metrów. Aby poczuć potęgę tej budowli możemy porównać ją do 17 – piętrowego wieżowca. Ścieżka prowadząca do wieży zbudowana jest z wyjątkowego drewna, robinii akacjowej, zwanej potocznie akacją. Inżynierowie stworzyli unikalną konstrukcję spełniającą zarówno standardy bezpieczeństwa, jak i gwarantującą niespotykane walory estetyczne. Zastosowanie praktycznie wyłącznie naturalnych materiałów sprawiło, że konstrukcja ta została wkomponowana w piękny drzewostan, na który składają się dorodne i wyjątkowe okazy, takie jak buki, jodły oraz świerki. 

Ścieżka dydaktyczna „W poszukiwaniu zaginionego inkluza… szlakiem krynickich tajemnic” zawiera 15 tablic i instalacji, które przybliżają zasoby przyrodnicze i kulturowe terenu Krynicy i jej okolic. Na stanowiskach można zapoznać się między innymi z ciekawymi roślinami takimi jak liczydło górskie czy wawrzynek wilczełyko i dowiedzieć się, gdzie żyją oraz czym pożywiają się mieszkańcy okolicznych łąk i lasów np. nadobnica alpejska czy salamandra plamista. Zajrzymy do wnętrza Ziemi i dowiemy się, iż w pobliżu, w Jastrzębiku, szczelinami w skałach wędruje gaz z bardzo głębokich sfer skorupy ziemskiej. Wydobywa się on na powierzchnię z charakterystycznym bulgotem i stanowi pomnik przyrody nieożywionej, czyli mofetę im. Profesora Henryka Świdzińskiego. Poznamy też błękitne morze - Paratetydę, które dawniej rozciągało się na tych terenach i jego mieszkańców, żyjących kilkanaście milionów lat temu. Spacerując w koronie drzew, zatrzymamy się w miejscach, które opowiedzą o legendarnych postaciach, które na stałe wpisały się w mitologię słowiańską. Poznamy julki, bajczychy i dowiemy się kto, według naszych przodków, był odpowiedzialny za deszcz czy wiatr. Wędrując ścieżką, zajrzymy przez dziurkę od klucza do najciekawszych zabytków architektury drewnianej, czyli cerkwi szklaku krynickiego. Strudzeni, odpocząć będziemy mogli podczas poszukiwań słotwińskiego źródła, grając na wielkoformatowej grze planszowej.

Multimedia

Play Play