Pełno...LETNIE smakowanie w Małopolsce

Plakat Małopolskiego Festiwalu Smaku 2023
Zasmakuj w podróży i weź udział w Małopolskim Festiwalu Smaku! 18 czerwca w Brzesku odbył się pierwszy, tegoroczny Małopolski Festiwal Smaku pod hasłem Pełno...LETNIE smakowanie. To jedna z najbardziej znanych i lubianych cyklicznych imprez kulinarnych w naszym kraju. Województwo Małopolskie już po raz 18 zaprasza na przepyszną kulinarną podróż. Dacie się namówić na wielką regionalną ucztę?

Tegoroczny Małopolski Festiwalu Smaku odwiedzi jeszcze 7 malowniczych miejscowości regionu:

  • Brzeszcze 9 lipca
  • Suchą Beskidzką 23 lipca
  • Dąbrowę Tarnowską 30 lipca
  • Czorsztyn - Sromowce Niżne 6 sierpnia
  • Proszowice 3 września
  • Wolbrom 10 września
  • Skawinę 17 września

To fantastyczne okazja by już dziś zaplanować wycieczki po regionie poza głównymi szlakami turystycznymi, odwiedzić mniej znane zakątki regionu, a dodatkowo smakować lokalnych specjałów, posłuchać o kulinarnej tradycji regionu i doskonale bawić się z całą rodziną!

Podczas Festiwalu w jednym miejscu odnaleźć można wszystko co w Małopolsce najsmaczniejsze, czyli duży wybór produktów regionalnych, tradycyjnych, ekologicznych wprost od lokalnych producentów: aromatyczne sery, złociste miody, chrupiące pieczywo, pachnące wyroby z lawendy, świeże wędliny, zachwycające wyglądem i smakiem ciasta, naturalne przetwory i wiele innych pyszności. Oferta Wystawców zawsze zachwyca różnorodnością i pozwala uzupełnić domową spiżarnię.

Dla gości wydarzenia gotuje znakomity szef kuchni Andrzej Polan, który zawsze zaskakuje nietypowymi połączeniami smaków i nowoczesnym podejściem do małopolskiej tradycji kulinarnej oraz Koła Gospodyń Wiejskich serwujące dania oparte na dawnych, miejscowych recepturach.

Podczas Festiwalu nikt nie ma prawa się nudzić, zarówno dorośli, jak i dzieci będą mogli świetnie się bawić, a przy okazji próbować nowych smaków. W programie znalazły się bowiem warsztaty, podczas, których można odkryć swoją kulinarną pasję, gry i zabawy z nagrodami, występy artystyczne, znany i lubiany quiz o Małopolsce oraz jak przystało na 18 urodziny - tort i wiele jubileuszowych atrakcji.

Dlatego dajcie się porwać letniej atmosferze, już dziś koniecznie zarezerwujcie sobie czas i ruszajcie w kulinarną podróż po Małopolsce. To wspaniała okazja by zgłębić lokalne tradycje i przyjrzeć się im od kuchni. Zapraszamy!

 

Multimedia


 
Kostenlose App VisitMałopolska herunterladen
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Verknüpfte Assets