Rafting

Pięciu kajakarzy na torze kajakowym.
Szaleństwa wodne w Małopolsce - czemu nie? Mimo że małopolskie rzeki nie należą do ekstremalnie rwących, rafting i kajakarstwo górskie można uprawiać na niektórych odcinkach Popradu, Białki, Dunajca oraz na sztucznych torach kajakowych.

Szaleństwa wodne w Małopolsce - czemu nie? Mimo że małopolskie rzeki nie należą do ekstremalnie rwących, rafting i kajakarstwo górskie można uprawiać na niektórych odcinkach Popradu, Białki, Dunajca oraz na sztucznych torach kajakowych. Rafting to dyscyplina sportu ekstremalnego, polegająca na spływie górską rzeką na specjalnych pontonach. Sport ten może być uprawiany na różnym poziomie trudności. Rzeki górskie, podobnie jak trasy narciarskie mają różne skale „trudności”, od łatwych po bardzo trudne i ekstremalne.

Rafting na rzece Dunajec jest łatwy i całkowicie bezpieczny, spływ tą rzeką nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności czy doświadczenia. W spływach pontonowych na Dunajcu mogą brać udział również dzieci. Każdy uczestnik wyposażony jest w kamizelkę asekuracyjną, kask, wiosło, a pontonem steruje doświadczony instruktor.
Spływy pontonowe na Dunajcu dostępne są od kwietnia do końca października. Bardziej ekstremalny, oceniany jako średniej trudności rafting, dostarczający mnóstwa wrażeń, jest organizowany na rzece Białce, na pograniczu Podhala i Spiszu.

Rafting na Białce organizowany jest  na wiosnę, podczas topnienia śniegu w Tatrach (maj-czerwiec). Spływ dziką rzeką, jaką jest Białka – jedyna polska rzeka o alpejskim charakterze - to rafting w prawdziwym wydaniu. Lodowata, krystaliczna woda oraz piękne widoki gór Tatr to atrakcja, którą warto przeżyć.

Dla osób, które szukają więcej adrenaliny, a nie chcą wyjeżdżać za daleko, najlepszą opcją jest rafting na sztucznym torze kajakarstwa górskiego i raftingu w Krakowie, w ośrodku Kolna. Rafting ten należy do spływów o średniej trudności, a tor, na którym odbywa się rafting, został zaprojektowany w taki sposób, aby maksymalnie zapewnić bezpieczeństwo. Figury imitujące skały są wykonane z plastiku, a dno pozbawione jest kamieni. Rafting w Krakowie jest doskonałym pomysłem dla mieszkańców i turystów odwiedzających region, na aktywne spędzanie czasu w  mieście. Drugim torem o podobnym stopniu trudności jest Tor Kajakarstwa Górskiego Wietrznice w Zabrzeżu, który organizuje spływy rafting pełen wrażeń. Dla większych grup dostępny jest White Water Challange, gdzie wspólnymi siłami uczestnicy muszą walczyć z nurtem, przejść po linie nad rzeką, czy nauczyć się technik ratowniczych w bystrym nurcie.

Kajakarstwo górskie to wciąż nowy, rozwijający się sport ekstremalny w Polsce, dostarczający dużo adrenaliny i frajdy z pływania. Kajaki górskie wykonane są z bardzo wytrzymałego plastiku, który umożliwia przepływanie przez najbardziej wymagające rzeki. Podobnie, jak w innych sportach ekstremalnych występują różne skale trudności rzek, a początki zaczynają się na wodzie prawie stojącej. Kajakarstwo górskie wbrew pozorom można uprawiać w każdym wieku. Liczą się tylko chęci i ogólna dobra sprawność fizyczna. Kajakarstwo górskie w Małopolsce można uprawiać na kilku rzekach, takich jak:  Dunajec, Białka, Poprad oraz na sztucznym torze w Krakowie w ośrodku Kolna, jak również w ośrodku Wietrznice w Zabrzeżu koło Łącka.

Więcej informacji można znaleźć u jednego z organizatorów tego typu aktywności – zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Firmy Rivent-Sportwww.rivent.pl oraz www.rafting-dunajec.pl. Powstanie firmy związane jest z pasją założycieli do sportów wodnych i ekstremalnych takich jak: kajakarstwo górskie oraz rafting. Dziś firma Rivent-Sport to sklep kajakowy, kursy kajakarstwa górskiego, spływy kajakowe i pontonowe na Dunajcu oraz rafting na sztucznym torze kajakarstwa górskiego i raftingu w Krakowie. Firma organizuje również wyjazdy zagraniczne do Słowenii, Austrii, Chorwacji.


 
Pobierz bezpłatną aplikację VisitMałopolska
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Powiązane treści