Główny Szlak Beskidu Wyspowego

Szlak Beskidu Wyspowego, oznaczenie na drzewie - biały kwadrat z czerwonym paskiem pośrodku
Beskid Wyspowy, wchodzący w skład Beskidów Zachodnich, z najwyższą Mogielicą (1170 m n.p.m.), stanowi urokliwy teren położony pomiędzy doliną Raby a Kotliną Sądecką. Cechą charakteryzującą tę cześć regionu jest występowanie pojedynczych, odosobnionych szczytów, od których wywodzi się nazwa tego pasma górskiego.

Główny Szlak Beskidu Wyspowego

Niezwykle malowniczy szlak zwany także „Beskidzkimi Wyspami”, który liczy aż 320 kilometrów. Beskid Wyspowy, wchodzący w skład Beskidów Zachodnich, z najwyższą Mogielicą (1170 m n.p.m.), stanowi urokliwy teren położony pomiędzy doliną Raby a Kotliną Sądecką. Cechą charakteryzującą tę cześć regionu jest występowanie pojedynczych, odosobnionych szczytów, od których wywodzi się nazwa tego pasma górskiego.

Trasa szlaku rozpoczyna się i kończy na najwyższym szczycie pasma – Mogielnicy. Pętla prowadzi przez pozostałe szczyty Beskidu Wyspowego: Ćwilin, Krzystonów, Lubogoszcz, Luboń Wielki, Łopień, Modyń, Szczebel i Śnieżnicę. Urok wędrówek w tej części gór polega na zdobywaniu poszczególnych szczytów, schodzeniu do pięknych miejscowości i ponownym podchodzeniu na szczyt. Forum Gmin Beskidu Wyspowego organizuje corocznie akcję „Odkryj Beskid Wyspowy”, która daje możliwość poznawania tego urokliwego obszaru podczas wędrówek i imprez towarzyszących. Akcja jest cykliczna, a wszyscy miłośnicy pieszych wędrówek, za przejście trasy Głównym Szlakiem Beskidu Wyspowego, mogą uzyskać odznakę turystyczną „Beskidzkie Wyspy”. W zimie Beskid Wyspowy oferuje miłośnikom białego szaleństwa malownicze i nieprzeludnione trasy biegowe oraz skiturowe. Teren przyciąga turystów, którzy na szlakach o różnej trudności, mogą się cieszyć urokami tej części Małopolski.

Zapraszamy do obejrzenia i pobrania mapy Szlaku Beskidu Wyspowego.

 

 

 


 
Pobierz bezpłatną aplikację VisitMałopolska
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Powiązane treści